Results List for S&SCC Division 3/4 on Sunday 15th June 2008 Canoe Slalom

       
Div4 K1M First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 8B Peter Smith DV Break out 2 100.00 2 105.00 102.00 --
2 26B Stephen Beever Snr Independent 4 107.00 6 103.00 109.00 --
3 15B Daniel Brookes J12 Manchester C.C. 6 111.00 8 116.00 117.00 --
4 9B Jake Mantle J16 Evesham 6 129.00 2 126.00 128.00 --
5 10B Robbie Cook J16 Break out 8 136.00 0 130.00 130.00 --
6 1B Michael Owen J12 Trentham 10 126.00 8 124.00 132.00 --
7 4B Joe Kidman J16 Break out 4 140.00 0 134.00 134.00 --
8 11B Klay Hancock J16 Break out 8 127.00 10 130.00 135.00 --
9 7B Steve Harratt DV Stafford & Stone CC   DNF-CAP 6 129.00 135.00 --
10 6B Sean Millward J16 Break out 12 131.00 8 128.00 136.00 --
11 12B John Rouse DV Stafford & Stone CC 6 132.00 12 135.00 138.00 --
12 14B Robert Parkinson J16 Break out 54 134.00 0 138.00 138.00 --
13 2B John Jackson J18 Break out 10 132.00 8 141.00 142.00 --
14 16B Jamie Weddell J12 Stafford & Stone CC 20 131.00 10 133.00 143.00 --
15 3B Chris Jackson J16 Break out 6 140.00     146.00 --
16 5B Dale Cooper J14 Break out 60 142.00 6 143.00 149.00 --
17 17B Michael Dickinson J12 Evesham paddlesport 62 174.00 14 149.00 163.00 --
18 25B Andrew Heath J12 Stafford & Stone CC 60 149.00 14 151.00 165.00 --

       
Div4 K1W First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 3R Nikki Rouse J12 Stafford & Stone CC 8 130.00 10 122.00 132.00 100
2 2R Josie Beever J18 Rugby C.C. 10 124.00 58 123.00 134.00 67
3 8R Keira Davidson J12 Manchester C.C. 8 153.00 2 147.00 149.00 33

       
Div4 C2 First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 21G J.Dickinson/E.Dickinson DV Evesham paddlesport 8 130.00 8 126.00 134.00 --
2 20G L.Williams/S.Williams DV Green Star C.C. 16 279.00 12 219.00 231.00 --

       
Div3 K1M First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 161 Rhys Kennerell-Walters J12 Stafford & Stone CC 2 96.00 0 100.00 98.00 1000
2 190 Carl Sunderland J16 Trentham 6 98.00 0 98.00 98.00 1000
3 5 Aaron Wyn J14 Bala C.C. 0 101.00 0 102.00 101.00 895
4 226 Jack Briggs J12 Stafford & Stone CC 4 106.00 0 101.00 101.00 895
5 81 Oliver Emmerson J14 Matlock C.C. 2 102.00 0 102.00 102.00 789
6 14 Andrew Pritchard DV Maesteg 0 105.00 0 102.00 102.00 789
7 166 Warren Mantle DV Evesham 2 105.00 2 100.00 102.00 789
8 998 Stephen Fraser Snr Rugby C.C. 2 103.00 2 102.00 104.00 632
9 10 Alastair Kennedy DV Manchester C.C. 4 106.00 2 105.00 107.00 579
10 234 Michael Heath DV Stafford & Stone CC 2 108.00 2 106.00 108.00 526
11 208 Robert Harratt J12 Stafford & Stone CC 0 108.00 0 111.00 108.00 526
12 239 Sebastian Kennedy J12 Manchester C.C. 10 113.00 2 110.00 112.00 421
13 242 ScotT BATHMAKER J12 Manchester C.C. 0 113.00 0 114.00 113.00 368
14 220 Chris Boyle DV Manchester C.C. 8 110.00 4 117.00 118.00 316
15 296 Mark Stoner J16 Break out 12 110.00 4 114.00 118.00 316
16 233 Joe Bolton J12 HPP 10 116.00 8 112.00 120.00 211
17 996 Phil Bate DV Stafford & Stone CC 8 116.00 12 112.00 124.00 158
18 995 Matt Cook J16 Break out 6 121.00 8 124.00 127.00 105
19 202 Jim Allwood DV Green Star C.C. 10 126.00 4 124.00 128.00 53

       
Div3 K1W First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 6 Carole McGranachan DV Stafford & Stone CC 2 107.00 8 111.00 109.00 100
2 66 Kathryn Fraser Snr Rugby C.C. 0 109.00 52 112.00 109.00 100
3 99 Toni Ball J12 Stafford & Stone CC 0 111.00 2 109.00 111.00 80
4 39 Yvonne Mayer J12 Stafford & Stone CC 0 111.00 2 110.00 111.00 80
5 998 Jade Hollick J12 Manchester C.C. 2 115.00 4 111.00 115.00 60
6 36 Lucia McIntyre DV Stafford & Stone CC 2 122.00 0 117.00 117.00 50
7 13 Sian Eleanor Owens J16 Mold C.C. 8 121.00 4 118.00 122.00 40
8 999 Millie Wright J14 Manchester C.C. 10 116.00 10 121.00 126.00 30
9 997 Anne Roberts DV Manchester C.C. 4 156.00 6 133.00 139.00 20
10 996 Megan Bate J12 Stafford & Stone CC 10 160.00 8 146.00 154.00 10

       
Div3 C1 First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 29 Sam Miles J14 Stafford & Stone CC 0 93.00 2 91.00 93.00 100
2 44 Dave Mudge Snr ACU 4 92.00 2 92.00 94.00 67
3 24 Carl Boyden U23 ACU 2 97.00 6 102.00 99.00 33

       
Div3 C2 First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 101 D.Mudge/C.Boyden Snr ACU 6 96.00 0 99.00 99.00 --
2 1031 S.Crowley/A.Moorcroft J16 Stafford & Stone CC 2 102.00 0 102.00 102.00 --
3 22 R.Bate/B.Heath J14 Stafford & Stone CC 2 106.00 2 102.00 104.00 --
4 1032 R.Harratt/L.Kedwards J12 Stafford & Stone CC 8 126.00 52 133.00 134.00 --

       
Officials First Run Second Run
Pos Bib Name Age Club Pen Time Pen Time Total Pnts
1 83 Robin Vasey Div ? Snr Stafford & Stone CC 0 70.00 0 67.00 67.00 --
2 75 James Bailey Div ? Snr Stafford & Stone CC 0 73.00 0 69.00 69.00 --
3 85 Pete Willett Div ? Snr Stafford & Stone CC 2 72.00 0 70.00 70.00 --
4 86 Warren Cohen Div ? Snr Hydrasports G Power 2 75.00 0 70.00 70.00 --
5 74 Jaz Royle Div ? J16 Stafford & Stone CC 4 81.00 0 80.00 80.00 --
6 78 Ant Barker Div ? DV Stafford & Stone CC 2 82.00 0 81.00 81.00 --
7 97 Dave Bradshaw Div ? DV Manchester C.C. 0 82.00 0 82.00 82.00 --
8 87 Paul Bolton Div ? DV HPP 0 82.00 2 82.00 82.00 --
9 77 Ian Moorcroft Div ? DV Stafford & Stone CC 0 86.00 2 82.00 84.00 --
10 79 Shaun Wilde Div ? Snr Manchester C.C. 0 86.00 0 85.00 85.00 --
11 88 Mike Roberts Div ? J16 Manchester C.C. 56 91.00 6 82.00 88.00 --
12 82 Kimberley Woods Div ? J12 Rugby C.C. 2 90.00 0 89.00 89.00 --
13 80 Sue Cohen Div ? J16 Manchester C.C. 0 90.00 4 92.00 90.00 --
14 84 Ruth Holdway Div ? Snr Stafford & Stone CC 4 89.00 2 89.00 91.00 --
15 76 Alastair Kennedy Div ? J16 Stafford & Stone CC 0 93.00 2 90.00 92.00 --
16 89 Beth Miles Div ? J12 Stafford & Stone CC 2 90.00 4 91.00 92.00 --
= 96 James Mackin Div ? J16 Manchester C.C. 0 92.00 0 95.00 92.00 --
18 93 Lara Horne Div ? J14 Stafford & Stone CC 6 96.00 0 92.00 92.00 --
19 92 Elliott Davidson Div ? J16 Manchester C.C. 8 91.00 2 91.00 93.00 --
20 95 Alfie Wright Div ? J12 Manchester C.C. 0 95.00 6 98.00 95.00 --
21 98 Tanya Gibbons Div ? DV Stafford & Stone CC 2 94.00 0 96.00 96.00 --
22 94 Sam Owen Div ? J14 Stafford & Stone CC 2 96.00 2 97.00 98.00 --
23 99 Catherine Roberts Div ? J14 Manchester C.C. 4 103.00 0 103.00 103.00 --
24 81 Philippa Hipkiss Div ? Snr Stafford & Stone CC 2 105.00 2 105.00 107.00 --




For information on the sport of Canoe Slalom, please contact:


The Slalom Administrator
British Canoe Union

Send Email to: jim.croft@ntlworld.com

BCU Web Site: <www.bcu.org.uk>>


These results were produced using the Slalom Event Organiser - For more information please contact Slalom Software:




Send Email to: info@slasoft.co.uk

Slalom Software Web Site: <www.slasoft.co.uk>